Kino Zorza

Kino Zorza jest najstarszą świątynią X muzy w Rzeszowie. Istnieje od 1956 r. Znajduje się w pięknej kamienicy usytuowanej w samym centrum miasta przy deptaku 3 Maja.
Prowadzone jest przez Regionalną Fundację Filmową.

Kino Zorza jest zrzeszone w Stowarzyszeniu Kin Studyjnych oraz prestiżowej europejskiej sieci kin EUROPA CINEMAS.

W kinie znajdują się trzy sale: widowiskowa (518 miejsc) oraz dwie sale studyjne – w każdej po 44 miejsca. Oprócz najbardziej oczekiwanych komercyjnych produkcji, w repertuarze kina dominują filmy ambitne i artystyczne. Zorza to też miejsce, które chętnie gości festiwale i przeglądy filmowe, wśród nich m.in.: Festiwal Wiosna Filmów, transmisje na żywo spektakli operowych z Metropolitan Opera w Nowym Yorku, Przegląd Filmowy Kino Via Carpatia, Krótka Historia Kina Polskiego, 100. lat wytwórni Warner Bros oraz Konfrontacje Filmowe. Kino organizuje z powodzeniem spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego i seanse w ramach cyklów takich jak Kino Letnie w Ogródku, Niezauważone Perły, Wakacje z Bergmanem, Babskie Wieczory, czy też filmy niespodzianki w ramach Zorzy w Ciemno.

Jest nam niezmiernie miło współorganizować razem z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie, Województwem Podkarpackim oraz Prezydentem Miasta Rzeszowa - Filmowe Spotkania „Północ-Południe”. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich Widzów do udziału w tym wydarzeniu popularyzującym kulturę filmową, i cieszymy się, że razem stworzymy coś nowego, co na zawsze zapisze się w historii miasta.

Grażyna Deptuch, prezes Regionalnej Fundacji Filmowej w Rzeszowie

Please publish modules in offcanvas position.